• Füzetcsomag

• Értesítjük a kedves szülőket, hogy a 2024/2025-ös tanévben a diákoknak a következő füzetcsomagra lesz szükségük. Az 1. és az 5. évfolyam diákjai számára a füzetcsomagot az iskola biztosítja. A speciális oktatásban részesülő tanulók számára vonalas füzeteket kérnénk bebiztosítani.  A fejlesztő foglalkozásra pedig 1 darab 564 –es vonalas füzetre lesz szükségük.

• Nyári tábor kilencedik napja

• A tábor utolsó napján a kirándulásé volt a főszerep. A Relax parkban jártunk, ahol a kellemetlen időjárás ellenére is jól éreztük magunkat. Megnéztük az állatokat, piknikeztünk, játszottunk, majd délután rajzoltunk. (Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín- A tábor Kisebbségi Kulturális Alap anyagi támogatásával valósult meg.)

Táborunk negyedik évfolyama is élményekben gazdag, programokban változatos volt, amely nem jöhetett volna létre megannyi ember áldozatos munkája nélkül. Elsősorban Varga Krisztinának tartozunk nagy köszönettel a pályázat megírásánál nyújtott óriási segítségéért. Rózsár Tibor polgármester úrnak és Hidaskürt község önkormányzatának köszönetet mondunk az anyagi hozzájárulásért, a Kisebbségi Kulturális Alapnak a pályázati lehetőségért és mindenki másnak is, aki bármilyen módon hozzájárult a tábor lebonyolításához. Mindenkinek elményekben gazdag, pihentető nyarat, szép vakációt kívánunk – találkozunk szeptemberben!

• A nyári tábor nyolcadik napja

• A tábor már a vége felé közeledik, ennek ellenére az utolsó előtti nap is mozgalmasra sikeredett. A mai délelőttöt  íjászkodással, pólók batikolásával, csillámtetkók készítésével töltöttük. Délután Jancsár Antal látogatott el hozzánk, aki a Csallóközi Észlelők Baráti Körének a tagja, s tartott nekünk csillagászati bemutatót. (Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín- A tábor a Kisebbségi Kulturális Alap anyagi támogatásával valósult meg.)

• A nyári tábor hetedik napja

• A mai délelőttöt a sportpályán töltöttük. Köszönjük a helyi önkormányzatnak, tűzoltóknak, hogy rendelkezésünkre bocsátották a különféle játékokat. Ebéd után a nagy hőségben vízipisztoly csatáztunk, hogy kissé lehűtsük magunkat, majd köveket is festettünk, dekoráltunk. (Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín- A tábor a Kisebbségi Kulturális Alap anyagi támogatásával valósult meg.)

• A nyári tábor hatodik napja

• A mai napot kirándulással töltöttük. Meglátogattuk a jókai cölöpös vízimalmot, majd piknikeztünk, játszottunk, labdáztunk a Kis-Duna mellett. A kimerítő delelőtt után megebédeltünk, majd mozidélutánt tartottunk a hűvös tanteremben. (Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín- A tábor Kisebbségi Kulturális Alap anyagi támogatásával valósult meg.)

• A nyári tábor ötödik napja

• Mai napunk a bábozás jegyében telt. Délelőtt a Mesevarázs Bábszínház látogatott el hozzánk Eperjesről. Az előadás keretein belül egy cirkusz életébe pillanthattunk be. Utána kézműveskedtünk egy kicsit, majd ebéd után Moravský László látogatott el hozzánk, aki beszélt nekünk a sportról, saját életútjáról, fejlődéséről, kitartásról, motivációról. A maradék időben edzést is tartott a gyerekeknek. Köszönjük szépen a tartalmas délutánt.(Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín- A tábor Kisebbségi Kulturális Alap anyagi támogatásával valósult meg.)

• A nyári tábor negyedik napja

• Az első hét utolsó napján a Kuttyomfitty társulat látogatott el hozzánk, s tartott egy nagyon szórakoztató előadást. A délelőtti tevékenységet gyöngyfűzéssel és hajfonással tettük színesebbé. Délután Kaprinai Enikő látogatott el hozzánk, aki finom muffinokat hozott, melyeket kidiszítettünk, majd fel is faltunk. Köszönjük szépen. (Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín- A tábor Kisebbségi Kulturális Alap anyagi támogatásával valósult meg.)

• A nyári tábor harmadik napja

• A mai napon a galántai múzeumba látogattunk el. A múzeum termeiben többek között a fogorvoslás történetével is megismerkedhettünk egy interaktív előadás keretein belül. Utána az udvaron különféle népi játékokat próbálhattunk ki. Visszaérve az iskolába a délután elsősorban pólók batikolásával telt, majd a maradék időt játékkal, trambulinozással, szórakozással töltöttük. (Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín- A tábor Kisebbségi Kulturális Alap anyagi támogatásával valósult meg.)

• A nyári tábor második napja

• Táborunk második napja is változatosan telt. Délelőtt ismét a kézműveskedésé volt a főszerep. Ebéd után elsétáltunk Vízkeletre a Hegyi templomig, visszafelé egy fagyi is belefért.:)(Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín- A tábor Kisebbségi Kulturális Alap anyagi támogatásával valósult meg.)

• A nyári tábor első napja

• Ma megkezdődött kéthetes csodaszarvas táborunk, melyet immár negyedik éve rendezünk meg. A mai nap délelőttjén a kézműveskedésé volt a főszerep. Táborozóink a Szomolai házaspár vezetésével különféle szép dolgokat készítettek természetes alapanyagokból. Délután folyamán zászlót készítettünk, versenyeztünk, majd arcfestéssel tettük színesebbé a napot. (Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín- A tábor Kisebbségi Kulturális Alap anyagi támogatásával valósult meg.)

• Tanévzáró 2024

• Június 28-án ünnepélyes keretek között lezártuk a 2023/24-es tanévet. Legeredményesebb tanulóink igazgatói dicséretet kaptak, és a szülői szövetség jóvoltából könyvjutalomban részesültek. Minden tanulónknak élménydús, vidám VAKÁCIÓT kívánunk. Találkozunk szeptemberben....

• 031 / 784 81 84

{#1949} zástupkyňa riaditeľa pre ZŠ: Ing. Andrea Katonaová +421 911 976 120