• Az iskolai klub életéről

• Iskolánkban tevékenyen, előre kidolgozott nevelési program szerint működik az iskolai klub, melyet az 1 - 4. évfolyam tanulói  látogatnak.

Fenntartónk a Hidaskürt Község Önkormányzata.  Két csoportunk van, melynek minden alsó tagozatos  tanuló a tagja.

A havi illeték összege: 12 euró/ hónap.

Az oktatói – nevelői munkát 2 szakképzett nevelőnő végzi.  Az iskolai klub tevékenységei tágas helyiségben folynak, melyekben  modern asztalok és székek találhatóak.  Vidám és otthonos környezet vesz körül bennünket.

Foglalkozásaink alatt nagy hangsúlyt fektetünk a házi feladatok elkészítésére, a másnapi tanítási napra való felkészülésre.  Délutánjainkat a pihenő után tanulással folytatjuk. Igyekszünk levenni a szülők válláról a terhet, és a délelőtt kapott feladatokat elvégezni. Előtérbe helyezzük az oldottabb légkör megteremtését.

Mindennapjaink szerves részét képezi a közös játék, az iskolai udvaron való tartózkodás, a kézműves foglalkozások és az új ismeretek szerzése.

Iskolai klubunk szabadidős tevékenységei többnyire a szabadban zajlanak. Az udvaron festői környezet, rendezett tanösvény veszi körül  gyermekeinket.  Hiszen kisiskolás korban a játék és a mozgás öröme a legfontosabb.  A fizikai aktivitás fejleszti a gyermekek motorikus képességeit, erősíti az immunredszert, növeli a kitartást, javítja a koordinációt, és segíti a kiegyensúlyozott érzelmi  élet megteremtését. A játszótér a  tanulás utáni kikapcsolódás tökéletes helyszíne

Szeretünk alkotni - rajzolni, ragasztani, festeni, színezni. Sok szép és teljes mértékben önálló munka dicséri kezünk nyomát, melyeket a színes faliújságok tükröznek vissza. Kreativitásunk, fantáziánk szabadon szárnyal, szép sikereket érünk el  hazai és nemzetközi rajzversenyeken is.

Évente  ismétlődő akcióink:

- szeptemberi csapatépítés

- Tök Jó Buli

- gyümölcsnap a klubban

- negyedikesek találkozója

- Mikulás napi teadélután

- karácsonyváró alkotóműhely

- farsangi népszokásaink

- húsvétváró alkotóműhely

- nárcisznap

- ajándékok készítése anyák napjára

- számháború, ügyességi versenyek

Az iskolai klub órarendje

11.25 – 12.10      pihentető tevékenység , tanítás utáni relax

12.10 – 12.40      ebéd

12.40 – 13.00      rekreációs tevékenység

13.00 – 14.00      oktatói – nevelői tevékenység

felkészülés a tanulásra  / péntek - mentálhigénés nap /

14.00 – 15.00      érdekköri tevékenység

15.00 – 16.30      szabadidős,  önkiszolgáló tevékenység, szabad játék

Örömmel tölt el bennünket, hogy a gyerekek boldogan jönnek napközibe. Érzik, hogy szeretve vannak, teljes mértékben figyelünk rájuk. A szülők bizalma szintén fontos számunkra.

Király Katalin és Kádár Lívia

nevelők