• Kedves Szülők!

• Köszöntünk Titeket a 2020/21-es tanévben!

A Hidaskürti Alapiskola és Óvoda mellett működő Szülői Szövetség fő célja, hogy a szülők aktívan részt vegyenek az óvoda életében, és nemcsak anyagilag támogassák, hanem jelen legyenek a legfontosabb és legünnepélyesebb pillanatokban is.

A szövetség tagjai az óvodások szülei, akiket osztálybizalmiként választanak meg. A megválasztott szülői tanács saját soraiból elnököt és pénztárost nevez ki.

A szülői szövetség pénzalapja a szülők által minden óvodás után évente egyszer fizetendő tagdíjból, a gyermekeinket támogatók adójának 2 %-ból, valamint a különböző rendezvényeken való aktív részvételünkből származik.

Ezúton szeretnénk mindazoknak köszönetet mondani, akik adójuk 2%-át felajánlották óvodánk számára! Kérünk Titeket, adóbevalláskor az idei tanévben is gondoljatok az ovira, gyermekeinkre!

Miben támogattuk óvodánkat a 2019/2020-as tanévben?

Minden tanév elején megkapjuk az óvoda által tervezett rendezvények időpontját, és ez alapján dolgozzuk ki a szülői szövetség éves tervét is.

Igyekszünk a tanító nénik javaslatait elsőnek szem előtt tartva, hatékonyan a gyermekek javára fordítani a pénzeszközöket, hogy óvodás napjaik még színesebben és örömtelibben teljenek.
        A szülői szövetség részletes pénzgazdálkodásáról hivatalos jegyzék készül, amelybe a szülők bármikor betekintsést kérhetnek.

• Részvétel a Kürti ízeken, vmt. a Karácsonyi vásáron

• Alvási környezetet javító diffúzor vásárlása a hálóhelyiségbe

• Bluetooth hangfal vásárlása ovis rendezvénykere és foglalkozásokra

• Mikulás csomagok és jatékok vásárlása a karácsonyfa alá

• Új hinták az udvaron

• Homokozó fa keretének cseréje és festése, vmt. a homokozó biztonságos lefedése (az óvoda vezetősége biztosította a friss homokot,vmt. a hinták installációját és alapját)

• Pénzbeli hozzájárulás rendezvényekhez: zsonglőr előadás, kreatív foglalkozás, ballagás

• Új homokozó játékok vásárlása

• Sikeres részvétel a Svet Plastelíny pályázatban

Amennyiben bármilyen ötletetek van, mire lenne szükség az óvodában, vagy minek ürölnének a gyerekek, forduljatok hozzánk bizalommal. Minden javaslatot örömmel fogadunk.

Köszönjük azoknak a szülőknek, akik segítették munkánkat és óvodánkat!

Üdvözlettel,

Varga Krisztina – osztálybizalmi, kis csoport