• Kirándulás Visegrádon

• 2024. június 24-én ötödikes, hatodikos, hetedikes és nyolcadikos tanulóinkkal kiránduláson vettünk részt, melynek első állomása a visegrádi Fellegvár látogatása volt, utána következett a Visegrád Bobpálya, ahol mindenki kedvére bobozhatottt. Végül kisvonattal jártuk be Esztergom és Párkány nevezetességeit. Diákjaink fáradtan, de élményekkel teli tértek haza.

• Közlekedési pályán jártunk

• 2024. június 24-én alsó tagozatos tanulóinkkal ellátogattunk a galántai TERKAR közlekedési pályára, ahol a gyerekeknek lehetőségük volt elméletben és gyakorlatban is átismételni a közúti közlekedés szabályait.

• Látogatás a Slovakia Ringen

• Iskolánk diákja, az FIA Gokart Európa-bajnokságban versenyző Nagy Roland a bajnokság soron következő fordulóját hazai pályán, a Slovakia Ringen teljesítette. A jeles eseményen szülei: Nagy Roland és Nagy Denisza jóvoltából 2024. június 21-én iskolánk tanulói is részt vehettek. A különleges élményekkel teli napot a Katonai Múzeum megtekintésével kezdtük. Ezt követően a Ring gokart pályáján élőben nézhettük meg, miként dolgozik iskolatársunk a lehető legjobb köridő elérésén. Az edzés izgalmai után Roland a pálya büféjében, egy kis megvendégelés keretében osztotta meg velünk tapasztalatait.

Köszönjük Rolandnak és családjának a szíves meghívást, az élményteli napot,  s Rolinak további sikerekben gazdag, jó versenyzést kívánunk!

• Ember- és egészségvédelem

• 2024. június 20-án  megtartottuk szokásos nyári  „Ember- és egészségvédelem“ napunkat, melynek keretén belül beszélgettünk a helyes közlekedésről, arról, hogy hogyan kell viselkednünk különféle vészhelyzetekben, hogyan kell elsősegélyt nyújtanunk, tájékozódni a természetben és még sok fontos dolgot. Tanulságos és hasznos nap volt.

• Kaptár 2023

• Napközis tanulóink bekapcsolódtak a Kaptár 2023 nemzetközi rajzpályázatba, melyet a

Vajdasági Magyar Pedagógusok Szövetsége a „ Méhek Világnapja“ alkalmából hirdetett meg.

Eredményeink:    Nagy Nancy Lara   /  1. osztály / –  aranysávos

Varga Balázs  /1. osztály/   -  ezüstsávos

Žák Patrik  /1. osztály /  - ezüstsávos

Manek Émy / 2. osztály / - ezüstsávos

Mészáros Effi Veronika  / 2. osztály / - ezüstsávos

Molnár Mia / 2. osztály/ -  ezüstsávos

Farkas Áron / 2. osztály / - ezüstsávos

Turček Sophie / 4. osztály / - ezüstsávos

Felkészítőik: Kádár Lívia és Király Katalin nevelőnők. Mindenkinek szeretettel gratulálunk!

• Járási kiértékelés

• Év közben folyamatosan tudósítottunk tanulóink versenyeredményeiről.  A diákolimpián helyezést elérő tanulóink meghívást kaptak a járási kiértékelésre, melyre június 14-én 09:00 órai kezdettel került sor Galántán a Városi Hivatal dísztermében. A kiértékelésre két tanulónk kapott meghívást.

Losonszky Antónia: Biológia Diákolimpia E kategória 1. hely (járási forduló)

Biológia Diákolimpia E kategória 2. hely (kerületi forduló)

Presinszký Ádám: Matematika Diákolimpia 1. hely (járási forduló)

A tanulóinknak gratulálunk és a következő iskolaévben is sok sikert kívánunk!

• Jutalomkirándulás

• Minden évben igyekszünk megjutalmazni azokat a tanulóinkat, akik sok munkát magukra vállalva felkészülnek a versenyekre, és iskolánkat méltóképpen képviselik a különféle megmérettetéseken. Idén 29 tanulót jutalmaztunk meg egynapos kirándulással. Úti célunk ezúttal Pozsony volt, amit Korpás Árpád idegenvezetővel jártunk be. Meglátogattuk és megimertük a vár történetét, majd utunk a belvárosba vezetett, ahol megtekintettük a Szent Márton - dómot. A városnézés után a Természettudományi Múzeum tárlatát néztük meg. Ezúton szeretnénk megköszönni a Szülői Szövetségnek, hogy minden évben hozzájárulnak a jutalomkirándulás megvalósításához.

• Karatékáink első övvizsgája

• 2024. június 4-e az iskolánkon működő karate szakkör tagjai számára jelentős mérföldkövet jelent, hiszen ifjú karatékáink ezen a napon tehették le első övvizsgájukat. A fehér övet követő narancssárga színű öv megszerzéséhez igazolniuk kellet a Kyokushin karate alapvető mozdulatainak – állások, ütések, rúgások, védések ismeretét, valamint erőnlétükről és a standard mozdulatsorok ismeretéről is bizonyítékot kellet szolgáltatniuk a vizsgabiztos Sensei Darnay Barnabás és a szakkör vezetője, Kiss Csaba előtt. Az akadályokat minden karatéka sikeresen küzdötte le. A sikeres vizsgához minden tanulónak szívből gratulálunk, és sok kitartást kívánunk a Kyukoshin karate útján!

• Gyermeknap a hidaskürti alapiskolában

• 2024. május 31-én iskolánkban megünnepeltük a gyermeknapot, amelyet ez évben is nagy gonddal készítettünk elő. Tanulóinkat rendkívül gazdag program: ugrálóvár, hajvágás, fonás, smink, játékok várták látástól vakulásig. A kisebbeknek Zsolti bohóc tartott előadást, a nagyobbak pedig összemérhették erejüket egy ügyességi és akadályfutó – versenyen (Exact Run). Mindenkinek jutott palacsinta is. Ezt a kivételes napot köszönjük az iskola mellett működő szülői szövetség vezetőségének, a segítőkész, önzetlen szülőknek, a hidaskürti magán szakközépiskola diákjainak és tanárainak, iskolánk vezetőségének és alkalmazottainak, valamint a 9. osztály tanulóinak.

• 031 / 784 81 84

{#1949} zástupkyňa riaditeľa pre ZŠ: Ing. Andrea Katonaová +421 911 976 120