• Értesítés

• Tisztelt Szülők!

Értesítjük Önöket, hogy a nagyszombati Regionális Közegészségügyi Hivatal ajánlása alapján a nagy létszámú hiányzás miatt iskolánkban 2022. 12. 20. és 2022. 12. 22. (kedd – csütörtök) között az oktatás szünetel.

Sajnos a sok beteg miatt a karácsonyi műsor is elmarad.

A tanítás a karácsonyi szünet után január 9-én (hétfőn) folytatódik.

Mindenkinek békés, boldog ünnepeket kívánunk!

• Színház

• 2022. december 15-én tanulóinkkal ellátogattunk Dunaszerdahelyre a Csaplár Benedek
            Művelődési központba, ahol a Karácsonyi ének című művet tekintettük meg az Apolló
            Színház előadásában. Bízunk abban, hogy e tanulságos történet elősegíti tanulóink üunepi
            hangulatának megteremtését, egyúttal felhívja figyelmüket a karácsony igazi értékére.

• Szavalóversenyen voltunk

• December 3-án Komáromban, a Sellye János Egyetem Konferencia Központjában került megrendezésre a  Gábriel Polgári Társulás által a „PISLÁKOLÓ MÉCSES“ vers és prózamondó verseny, amelyen iskolánk diákjai első ízben vettek részt.

Nevezni a hazai és az egyetemes magyarság papköltőinek verseivel, valamint a magyar és a világirodalom istenes verseivel, prózáival, illetve pozitív emberi értékeket hordozó művekkel lehetett.

Iskolánkat 3 diáklány képviselte a 6. osztályból, akik szép eredményt értek el.

Farkas Cyntia - bronzsávos besorolást,
            Karácsony Lucia - ezüstsávos besorolást,
            Lakatos Barbara – bronzsávos besorolást kapott.

Mindhármuknak gratulálunk, és további sikereket kívánunk!

Felkészítő: Énekes Rozália hitoktatónő

• ADVENT AZ ISKOLÁBAN

• A hagyománynak eleget téve, az idei évben is megtartottuk iskolarádión keresztül az Adventi Ráhangolódás című műsorunkat. A 6-os és 9-es diákok, minden héten egy-egy verset és rövid tanulságos történetet mondtak el.

Név szerint:
            6. osztály: Farkas Cyntia, Karácsony Lucia, Lakatos Barbara
            9. osztály: Csadi Lara, Farkas Liana Jana, Nagy Rebeka, Presenszký Ágnes
            Felkészítő: Énekes Rozália hitoktatónő.

• Értesítés

• Tisztelt Szülők!
            Az iskola igazgatósága értesíti Önöket, hogy az áramellátás időleges szüneteltetése miatt 2022. december 16-án (pénteken) igazgatói szabadot rendel el az iskolában és az óvodában.

• Mikulás a hidaskürti alapiskolában

• A karácsonyi előkészület ideje nem lenne teljes a Mikulás-várás nélkül. Az izgatottság, a kíváncsiság
            és a remény hangjai belengték ma iskolánk falait is. Ezt a lelkületet megneszelve a Mikulás egy percig
            sem tétovázott: fogta ajándékokkal teli zsákját, s ellátogatott hozzánk. Tanulóink nagy örömére
            zsákja mindenki számára tartogatott egy-egy meglepetést. Köszönjük Mikulás neked és segítőidnek –
            a szülői szövetség tagjainak, hogy idén sem feledkeztetek meg rólunk, s ajándékaitok mellet egy
            örömteli élménnyel is gazdagítottatok minket!

• Kirándulás Bécsben

• 2022. december 2-án tanulóinkkal Bécsben jártunk. A kirándulás keretén belül megnéztük a Bécs belvárosában található Tenger Házát, ahol láthattunk cápákat, tengeri teknősöket, a trópusi tengerek színes halait, piranhákat és mérges kígyókat, krokodilokat, madarakat, majmokat. Utána a Természettudományi Múzeumba látogattunk el, ahol a természet sokszínűségét csodálhattuk meg a kiállított tárgyak révén. Karácsonyi hangulattal pedig a karácsonyi vásárban töltődtünk fel, ahol kézműves termékek, ínycsiklandó ételek, üzletek forgataga várta tanulóinkat. Mindnyájan sok-sok élménnyel gazdagodtunk!

• Színházban voltunk

• November utolsó napján alsó tagozatos tanulóink és néhány felsős diák részt vettek a Nektár
            színház bemutatóján Dunaszerdahelyen a Csaplár Benedek Városi Művelődési központ
            színháztermében. A magyar népmese irodalom egyik klasszikus gyöngyszemét a Világszép
            Nádszálkisasszonyt tekinthették meg.
            Tanulóink nyelvi és zenei élményekkel gazdagodva tértek haza.