• Füzetcsomag

• Értesítjük a kedves szülőket, hogy a 2023/2024-es tanévben a diákoknak a következő füzetcsomagra lesz szükségük. Az 1. és az 5. évfolyam diákjai számára a füzetcsomagot az iskola biztosítja. A speciális oktatásban részesülő tanulók számára vonalas füzeteket kérnénk bebiztosítani.  A fejlesztő foglalkozásra pedig 1 darab 564 –es vonalas füzetre lesz szükségük.

• A nyári tábor kilencedik napja

• Nyári táborunk utolsó napját a szórakozás, móka jellemezte: trambulinoztunk, légváraztunk,  rolleroztunk, de volt arcfestés is. Ebéd után egy kis záró ünnepséggel fejeztük be a tábort, aminek keretén belül kitartó tanulóink névre szóló oklevelet kaptak. (A tábor a Kisebbségi Kulturális Alap anyagi támogatásával valósult meg – Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín).

Táborunk harmadik évfolyama is élményekben gazdag, programokban változatos volt, amely nem jöhetett volna létre megannyi ember áldozatos munkája nélkül. Elsősorban Varga Krisztinának tartozunk nagy köszönettel a pályázat megírásánál nyújtott óriási segítségéért. Rózsár Tibor polgármester úrnak és Hidaskürt község önkormányzatának köszönetet mondunk az anyagi hozzájárulásért, a Kisebbségi Kulturális Alapnak a pályázati lehetőségért és mindenki másnak is, aki bármilyen módon hozzájárult a tábor lebonyolításához. Mindenkinek elményekben gazdag, pihentető nyarat, szép vakációt kívánunk – találkozunk szeptemberben!

• Nyári tábor nyolcadik napja

• A mai napot kirándulással töltöttük. A diószegi Relax parkban jártunk. (Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín- A tábor Kisebbségi Kulturális Alap anyagi támogatásával valósult meg.)

• A nyári tábor hetedik napja

• Mai napunk a bábozás jegyében telt. Délelőtt a Mesevarázs Bábszínház látogatott el hozzánk Eperjesről. A kelekótya kiskakas című mesét adták nekünk elő. Utána megpróbálkoztunk a kosárfonással. Délután lego robotokat programoztunk, majd festettünk. (Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín- A tábor Kisebbségi Kulturális Alap anyagi támogatásával valósult meg.)

• A nyári tábor hatodik napja

• A hatodik nap mozgalmasra sikeredett. A délelőtt folyamán táncházunk volt, melyben moldvai táncokat próbáltunk meg elsajátítani. Később megérkezett a solymár, aki különféle madarakat mutatott be nekünk: baglyokat, sast, karvalyt stb. A bátrabbak a kezükben is tarthatták ezeket a madarakat. Ebéd után a méhészkedésé volt a főszerep. Meglátogattuk a hidaskürti méhészt, Szabó Tibort. Ezúton is köszönjük neki az élményt és a lehetőséget. (Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín- A tábor Kisebbségi Kulturális Alap anyagi támogatásával valósult meg.)

• A nyári tábor ötödik napja

• A második hét első napján a Kuttyomfitty társulat látogatott el hozzánk, s tartott egy nagyon szórakoztató előadást. Délután pedig karkötőt fűztünk, majd különféle ügyességi játékokat játszottunk. (Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín- A tábor Kisebbségi Kulturális Alap anyagi támogatásával valósult meg.)

• A nyári tábor negyedik napja

• A mai napon a galántai múzeumba látogattunk el. A múzeum termeiben a népművészet különféle motívumaival ismerkedtünk meg, majd megpróbáltuk mi is elkészíteni a sajátunkat. A délután sportolással, játékkal, trambulinozással telt. (Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín- A tábor Kisebbségi Kulturális Alap anyagi támogatásával valósult meg.)

• Nyári tábor harmadik napja

• Táborunk harmadik napjának délelőttjén Szenckirályfára látogattunk el a Méhészeti Múzeumba és Skanzenbe. Tanulóink részletes előadást hallgathattak a méhekről és a méhészetről. Az előadás végén viaszgyertyát készítettünk. Délután Perleczky Fruzsina látogatott el hozzánk, aki a DAC U17-es kézilabdacsapatának játékosa. Fruzsina kézilabdaedzést tartott nekünk. Köszönjük szépen, nagyon nagy élmény volt(Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín- A tábor Kisebbségi Kulturális Alap anyagi támogatásával valósult meg.)

• A nyári tábor második napja

• Táborunk második napja is változatosan telt. Délelőtt ismét a kézműveskedésé volt a főszerep, délután pedig különféle csoportos játékokat játszottunk, trambulinoztunk, sportoltunk. (Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín- A tábor Kisebbségi Kulturális Alap anyagi támogatásával valósult meg.)

• A nyári tábor első napja

• Ma megkezdődött kéthetes csodaszarvas táborunk, melyet immár harmadik éve rendezünk meg. A mai nap délelőttjén a kézműveskedésé volt a főszerep. Táborozóink a Szomolai házaspár vezetésével különféle szép dolgokat készítettek természetes alapanyagokból. A kézműveskedés szüneteit népi fajátékokkal tettük színesebbé. A délután íjászkodással telt. (Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín- A tábor Kisebbségi Kulturális Alap anyagi támogatásával valósult meg.)

• Tanévzáró 2023

• Június 30-án ünnepélyes keretek között lezártuk a 2022/23-as tanévet. Legeredményesebb
            tanulóink igazgatói dicséretet kaptak, és a szülői szövetség jóvoltából könyvjutalomban
            részesültek. Minden tanulónknak élménydús, vidám VAKÁCIÓT kívánunk. Találkozunk