• Jónak lenni jó

• Tegnap célba értek az adományok. Köszönjük mindenkinek, aki bármi módon hozzájárult
            a gyűjtéshez. Kellemes ünnepeket mindenkinek.

• Iskolai karácsonyi műsor

• 2023. december 22-én az utolsó tanítási napon iskolánk alsó és felső tagozatos tanulói összegyűltek
            az iskola folyosóján, hogy megörvendeztessék egymást karácsonyi műsorukkal. Volt tánc, vers,
            jelenet, megható gondolat és meghitt pillanat bőven. Sikerült ráhangolódnunk az ünnepekre.
            Mindenkinek áldott ünnepeket kívánunk

• SAKKBAJNOKSÁG

• 2023. december 18-án iskolánk két tanulója, Vankó Csenge (8.osztály) és Bertok Dwayne (6.osztály) részt vett a diószegi Petőfi Sándor Alapiskola által szervezett regionális sakkversenyen. A versenyzők 3 kategóriában mérkőztek meg. A II. kategóriában Dwayne a negyedik, a III. kategóriában Csenge pedig a hetedik helyen végzett. Tanulóinknak gratulálunk!

• Ünnepi karácsonyi műsor

• 2023. december 20-án került sor iskolánk és óvodánk ünnepi karácsonyi műsorára a hidaskürti kultúrházban. Tanulóink és pedagógusaink már hetek óta készülődtek, hogy műsorukkal hozzájáruljanak a karácsonyi készülődés meghitt pillanataihoz. Ezúton is kívánunk mindenkinek áldott karácsonyi ünnepeket.

• Kirándulás Budapestre

• 2023. december 15-én tanulóinkkal Budapesten jártunk. A kirándulás keretén belül megnéztük az Országházat, Budapest egyik legismertebb középületét, a Magyar Országgyűlés székhelyét. Utána a Kossuth téren megnéztük az az Összetartozás emlékhelyét, ahol a tanulók megkereshették saját településük nevét is. Végül karácsonyi hangulattal a karácsonyi vásárban töltődtünk fel, ahol kézműves termékek, ínycsiklandó ételek, üzletek forgataga várta tanulóinkat. Mindnyájan sok-sok élménnyel gazdagodtunk!

• Itt járt a Mikulás

• 2023. december 6-án gyönyörű fehér napra ébredtünk. Óvodásaink és az iskola tanulói izgalommal várták a Mikulás érkezését, aki ezúttal is teli puttonnyal érkezett. Megajándékozott minden tanulót. Köszönjük a Szülői Szövetségnek, a Mikulásnak és a segítőinek.... :)

• Angol nyelvű zenés színházi előadás

• 2023. november 29-én az 5. és a 6. osztály tanulói angol nyelvű zenés színházi előadáson vettek részt a galántai kultúrközpontban. Az előadás egy szegény kisfiú Dick Whittington és cicája történetét mutatta be a kezdetektől polgármesterré válásukig. A társulat remek alakítást nyújtott. Köszönjük, hogy egy új élménnyel gazdagodhattunk.

• Mikulásváró

• 2023. 12. 05-én Hidaskürtön a COOP Jednota üzlethálózat Mikulásváró akcióján vettek részt az alsó tagozatos tanulók.  Énekeltek Mikulás bácsinak, akinek nagyon tetszett a dal. Édességgel jutalmazta a produkciót. Megígérte, jövőre is eljön hozzánk és megajándékozza a jó gyerekeket.

• MESEMONDÓ FESZTIVÁL

• 2023. 12. 04-én mesemondóink, Kiss Hanna és Molnár Mia, 2. osztályos tanulók képviselték iskolánkat Galántán a MESEMONDÓ FESZTIVÁLON, ahol a kiscsoportosoknak mondhatták el a mesét, verset. Tanulóink nagyon ügyesek voltak! Még a Mikulás és segítői is meglepték a gyerekeket. Jól éreztük magunkat.